Polskie słodycze: Trufle

2022-05-20
Polskie słodycze: Trufle

Trufla to taka para­dok­salna czeko­ladka:

Z wyglądu niepo­zorna, wręcz skromna. Trochę szara mycha.

Spowi­ja­jąca ją czeko­lada, zamiast błysz­czeć jak na prali­nowej rewii, z wielką łaską odbija światło matową fakturą natu­ralnej polewy. Mimo tego ma w sobie to coś. Bez pacy­ko­wania się sztucz­nymi dodat­kami pod błyski fleszy i chemicz­nych zabiegów o uwagę reflek­torów. Roztacza wokół siebie tak inten­sywnie kakaowy aromat, że nawet po ciemku wyróżnia się z bombo­nier­ko­wego tłumu.

W bliż­szej relacji wpierw pian­kowo sprę­ży­nuje pod języ­kiem. Następnie po prze­gry­zieniu jej nadzienia, czyli ganaszu, powoli rozpływa się w ustach.

No i wtedy czujesz co to za ganasz. To jest arcy­ga­nasz, prze­ga­nasz, ganasz co się innym gana­szom nie kłania! Trzyma Cię za język, łapczywie piesz­cząc kubki smakowe.

Ganasz lub ganache

Krem skła­da­jący się ze śmie­tanki i rozpusz­czonej czeko­lady, używany jako masa do mazurka lub polewa do ciast, tortów itp.

Po wszystkim pozo­stawia długi czeko­la­dowo-pieprzny ogon, dzięki któremu smak nie znika nagle jak tęcza, do której końca prawie dotarłeś. Dlatego po poprzed­niej sięgasz po kolejną.

Powie­dzieć, że trufla uzależnia, to jak nazwać noblistę dobrze zapo­wia­da­jącym się naukowcem. Nasze trufle to dopa­mi­nowy roller­co­aster, gdzie wzbi­jasz się na wyżyny smakowej rozkoszy, by z pełnym impetem spaść w otchłań czeko­la­do­wego szczę­ścia.

Istny frykas wśród łakoci.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Trufle czekoladowe 125g

Trufle czekoladowe 125g

25,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-21
Szybka wysyłka, dobrze zabezpieczone, polecam :)
2023-11-10
Wszystko super, polecam!
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel